5 Adımda Mutfak Dolabınızı Düzene Sokun

1 dakika okuma süresi

5 Adımda Mutfak Dolabınızı Düzene Sokun

Mutfağınızda aradığınızı hemen bulmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz 5 adımda mutfak dolabını düzene sokan pratik yollara bir göz atın!

Mutfakta vakit geçirmeyi seven kadınların olmazsa olmazlarından biri kusursuz bir mutfak. Her şeyin yerli yerinde olduğu ve aradığını kolayca bulabildiği düzenli bir mutfak her kadının isteği.

Peki ya mutfak düzenini 1 numara yapan kadınların sırrını hiç düşündünüz mü? Mutfağımda her yer her yerde, gerekliler yok gereksizler hep elimin altında diyorsanız bu yazımız çok işinize yarayacak.

5 Adımda Mutfak Dolabınızı Düzene Sokun

-Mutfak dolabınızı düzene sokmak için öncelikle mutfağınızda kullandığınız ve kullanmadığınız araç gereçleri gözden geçirin. Kullanmadıklarınızı belirleyin ve mutfağınızdan çıkarın. Gerekli olsaydı zaten kullanırdınız öyle değil mi?

-Kullanmadıklarınızı mutfağınızdan uzaklaştırdıktan sonraki işiniz ise kalanları gruplarına göre ayırmak. Aynı amaç için mutfağınızda bulunan araç gereçleri bir arada tutun.

-Mutfak dolaplarınızı düzene sokmak için tabak ve bardak gibi günlük hayatta sık kullandığınız araç gereçleri hemen ulaşabildiğiniz bir yere koyun. Böylece mutfakta işiniz büyük oranda kolaylaştıracak.

-Tavalarınızı iç içe koyarak yerleştirin ki hem çok yer kaplamasın hem de bir arada olsun. Aynı sistemi saklama kapları için de uygulayabilirsiniz.

-Yemek yaparken size en çok lazım olan karıştırma araç gereçlerini çekmecede bulunduruyorsanız acilen oradan çıkarın. Bu tür araç gereçleri ocağa yakın yerde bulundurmanız hem kolaylık sağlar hem de yağlı ellerinizle çekmece karıştırmanızı önüne geçer.

Sizin eklemek istedikleriniz neler?

Taze Mantar Nasıl Muhafaza Edilir?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html