5 Adımda İnce Belli Olun

1 dakika okuma süresi

5 Adımda İnce Belli Olun

5 Adımda İnce Belli Olun! Nasıl mı? Buyurun ayrıntılara...

Zayıflarken bel ve göbek bölgesi en güçlük çektirip zorlayan bölgedir ve ince belli olmak hepimizin hayalidir.Aynı zamanda bu bölge vücutta en önemsenmesi ve dikkat edilmesi gereken yer. Kalp ve iç organlara yakın olması dolayısıyla organlarımızı tehlikeye açık hale getirir.

Bölgesel-Yağlanma-1024x683

İncecik bir bel için yapılması gerekenler;

1- Metabolizmayı hızlandıran ve iştah kesen besinler tüketin. Bu besinlerin başında süt ve süt ürünleri, kırmızı et, tavuk veya balık ve sebzeler gelmektedir.

2- Sporu hayat felsefeniz yapın.Bu ince belli olmanızda etkili bir rol oynayacaktır.Haftada 3-4 gün mutlaka yürüyüş yapın. Bu size en az 300 kalori yaktıracaktır.Ana öğün tüketmemiş sayılacak ve kilo vermeniz hızlanacaktır.

3- Porsiyonlarınızı kontrol edin. Kendi tabağımıza bizim kilomuz için yeterli olan besinleri almalı bu tabaktan tüketmeliyiz,eğer ince belli olmak istiyorsanız tabağımızdaki yemek bittiği zaman yemek masasını terketmeliyiz. Eğer ortaya gelen yemeklerden yersek ne kadar yediğimizin bilincine varamayız. Ayrıca yemek yedikten sonra 20 dakika kadar beklediğimizde bu sürede tokluk hissinin beyne ulaşacaktır.

4- Diyet yapmaktansa sağlıklı beslenmeyi alışkanlık edinin. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kendinize uzun bir süre tanıyın. Bu sürenin sonunda inanın ki bir daha kilo almamak üzere o kilolardan kurtulacaksınız.

5- Her gün mutlaka 2-3 litre su tüketin. İştah kontrolünüzü ele alır ve bağırsak hareketlerimizi hızlandırır böylece kilo verme hızımızı artırır. Unutmayın ki obezite bir hastalıktır. Tedavisi kişinin kilosuna bağlı olarak 1 veya 2 yıl sürebilmektedir. Sağlıklı beslenerek obezite tedavisi ile birkaç ay içinde zayıflamak aynı şey değildir. Genelde zayıflamak birkaç ay süreyle yapılır ve sonra sonlandırılır.

Ayrıca verilen kilolar kısa süre içerisinde fazlasıyla geri gelmektedir. Obezite tedavisi için kendimize en az 1 yıl süre tanımalıyız. Siz bölgesel incelme için neler yapıyorsunuz?

Editörün Seçimi : Kadınların Kulübü TV - Beslenme & Diyet

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html