5 adımda erken uyanın!

2 dakika okuma süresi

5 adımda erken uyanın!

Hafta sonunu bilemeyiz ama bir çoğumuz hafta içleri sabah erkenden uyanmak durumundayız. Uykusuzluk zor... Kolaylaştırmak için birkaç adım önerelim ister misiniz?

Sabahları uykunuzu almadan uyanmak hayatınızın kalitesini olumsuz etkiler... Tüm gün enerjisiz ve uykulu olmak baş ağrısı ve dikkat dağınıklığına da sebep olabilir. Bu önemli bilgileri kısaca hatırlattıktan sonra asıl konuya geçelim mi? Daha İyi Yaşam olarak biz 5 adımda erken uyanmanın tarifini veriyoruz!

1- Geceden başlayalım! Uyumak için uygu şartları hazırladınız. Yeter mi? Daha iyi uyumak için karanlık bir oda şart.. Karanlık bir ortam psikolojik olarak sizi uykuya hazırlar. Üstelik telefon görüşmelerinizi de uyumadan yarım saat önce sonlandırın! Sosyal medya turları da yine uykuya dalmadan yarım saat önce de bırakılmalı.

2- Gün boyu yaşadıklarınızı düşünme fırsatının bulunduğu en güzel yerlerden biri  de kafayı yastığa koyduğun o andır ya hani... Olumsuz şeyler düşüneceksiniz yapmayın! Olumlu düşünceler ile uykuya dalmak daha rahat ve huzurlu bir uyku sağlar.

3- Çay ve kahve kafein içiriyor. Uyku düzeniniz bu yüzden bile olumsuz etkileniyor olabilir... Yani siz siz olun bünyenizin dilinden iyi anlayın. Anlayın ki uykularınız bölünmesin.

4- Bir önceki maddede çay ve kahve tüketimine değindik. İkisinin de fazlası uykularınızı kaçırabilir ancak bol su tüketmek için aynı şeyi söyleyemeyiz. Gece yatmadan içilen koca bir bardak su ; sabah koşa koşa tuvalete gitmenizi sağlayabilir :)

5- Saat kaça kuruldu o alarm? Alarmın zil sesi bir de kaç kere ertelenmesi gerektiği önemli! :) Zil sesini son ses yapın. Enerjik de bir parça olsun... Ancak olay erteleme kısmında. Ertelemeyin! Ha 5 dakika sonra ha 10 dakika sonra mantığına sarılın. Sabahları saatinizi ertelememek için ise ; saatinizi çok yakına koymayın. Biraz uzağınızda olsun ki kalkıp kapatmak zorunda kalın.

5 adımda huzurlu ve sağlıklı uyanmanın tüyolarını verdik... 5 adımda erken uyanın, günün keyfini yarım bırakmayın! Ne dersiniz?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html