5 Adımda Doğru Saç Rengi

2 dakika okuma süresi

5 Adımda Doğru Saç Rengi

Hangi rengin saçınıza uygun olduğu hakkında bir fikriniz yoksa sizin için hazırladığımız yazımıza göz atın.

Saç rengi kararı basit değildir. Yanlış saç rengi tercihi sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle saçlarınız için doğru kararı vermek için birkaç ayrıntıyı atlamamanız gerekir.

İşte 5 adımda doğru saç rengi 

1.Saç yapınıza göre

Saçlarınıza renk seçerken öncelikle saç yapınıza göre tercih yapmanız gerekir. Eğer saçlarınız kalın yapılıysa koyu tonlu renkler daha iyi görünür. Gür saçlı saçlarda sarı gibi açık tonlar oldukça uğraştırıcı olacaktır. Saçlarınız ince yapıya sahipse eğer karamel, sarı ve kumral saç tonlarını tercih etmelisiniz.

2. Saçların yağlanma yapısına göre

Saçlarınız çabuk yağlanan bir yapıdaysa saçlarınızda koyu tonlar tercih etmelisiniz. Çünkü koyu tonda yağlanan saçlar çok fazla belli olmaz. Açık tonda yağlı saçlar çok fazla göze batar. Yağlanma kriterine ise şöyle karar verebilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkadığınız halde yağlanıyorsa saçınız yağlı bir yapıya sahip demektir.

3.Ten renginize göre

Renk tercihi yaparken ten renginizi dikkate almalısınız. Aksi halde memnun kalmaz çok uğraşırsınız. Eğer beyaz tenli biriyseniz kızıl, koyu kahve, kumral ve orta sarı renkler sizin için uygundur. 

Açık ton ya da siyah boyadığınızda her gün makyaj yapmanız gerekebilir. Bu nedenle bu iki tonu tercih etmeyin. Buğday tenliyseniz eğer sarı, kumral, siyah, kızıl gibi renkler sizin için uygundur. Unutmayın en doğru saç rengi ten renginize uygun olandır.

4.Göz rengine göre

Doğru saç rengi seçiminde gözleri unutmamak gerekir. Göz renginize uygun bir saç rengi tercih ettiğinizde saçınızdaki boyayla daha alımlı hale gelirsiniz.

Mavi gözlüyseniz aslında size her renk gider ama siyah, sarı, açık kumral ve kızıl sizin için idealdir.

Yeşil gözlere sahipseniz kızıl, açık sarı, bal kumral, bakır sizin için uygundur. Bal rengi gözleriniz varsa kumral, bal sarısı saçlar size çok yakışacaktır. Siyah gözlü bir bayansanız siyah, sarı, kızıl renkler gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

5. Ton geçişinizi yavaşça yapın

Son olarak ise tüm 4 maddeyi kapsayan bir öneriyle tamamlıyoruz yazımızı. Saç renginizi değiştirirken kesinlikle orijinal renginin zıddını bir anda uygulamayın. Ton ton açarak değiştirin.

Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir?

2016 Trend Saç Renkleri Nelerdir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html