3 Basit Hileyle Gözleri Büyük Gösterme!

2 dakika okuma süresi

3 Basit Hileyle Gözleri Büyük Gösterme!

Her kadının istediği özelliklerden biri olan iri gözlere sahip olmak için bu 3 basit hileyi deneyin.

Gözleriniz normalden küçük ya da daha büyük gözler istiyorsanız bu önerilerimizi dikkate alın. Makyajla yapılmayacak şey yoktur. Şimdi sizlere 3 basit makyaj hilesiyle gözler nasıl iri gösterilir onu açıklayacağız.  

Gözleriniz küçük ve siz nasıl bir makyaj uygulayacağınızı bilmiyorsanız açıklayacağımız bu tüyolar tam size göre. Gözleri ortaya çıkarmanın en etkili yolu doğru bir göz makyajından geçer. Eğer gözleriniz iri görünsün istiyorsanız dudaklarınızı çok fazla ön plana atmamanız gerekiyor.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, yorgunluk ve uykusuzluk gözlerinizin iri görünmesini engeller. Bir de normalden çok küçük bir gözlere sahipseniz bu etkiler daha kötü görüntüye sokacaktır.

BEYAZ KALEM KULLANIN

Göz içine kullanılan siyah kalemler gözleri daha küçük gösterdiğinden beyaz tonlu bir kalem kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece gözleriniz daha iri görünecektir. Çantanızdan beyaz kalemi eksik etmeyin. En basit hilelerden biridir bu.

GÖZ FARI KULLANIN

Göz farı kullanarak gözlerinizi daha büyük göstermeniz mümkün. Açık renkli göz farlarını hemen kaşlarınızın hemen altında kullanın. Buradaki püf nokta ten renginize uygun bir seçim yapmak. Böylece yüzünüzde aydınlık sağlayacaktır.

LİKİT KALEM KULLANMAYIN

Göz makyajınızı yaparken likit kalem kullanıyorsanız gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir. Bunun yerine dağıtılmış kalemler ve ya kalem formundaki yumuşak farları tercih edebilirsiniz. Yumuşak bir görünüm elde etmek istiyorsanız kahverengi farınızı eğimli eyeliner fırçasıyla dağıtarak uygulamak.  

KAŞLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN

Gözleri büyük göstermenin yollarından bir diğeri de kaşlarınızı belirginleştirmekten geçer. Kaşlarınızın şekli bu noktada çok önemlidir. Son zamanlarda kalın kaş moda ancak siz kaş tercihinizi kendiniz belirleyin. Unutmayın ki seçtiğiniz kaş şekliniz gözlerinizi büyük ya da küçük gösterecektir.

KİRPİKLERİNİZ İRİ VE KALIN OLSUN

Gözleri büyük gösterme hilelerinden biri de kirpiklerinizin uzun, kalın ve hacimli olması gözlerinizin daha iri görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Peki bu 3 hileyi nasıl yaparım diyorsanız hemen açıklıyoruz.

Maskarayı her zaman kökten uca doğru sürün ve kirpiklerinizi tek tek ayırmaya çalışın. İnce tabaka halinde sürdüğünüz kirpiklerinize talk pudrası serpin. Göreceksiniz ki gözleriniz olduğundan daha iri gözükecektir.

Daha İyi Yaşam sizler için 3 basit gözleri iri gösterme hilelerini sıraladı. Peki sizin önerileriniz nelerdir merakla bekliyoruz..

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html