3-6 Yaş Eğitici Oyunlar

1 dakika okuma süresi

3-6 Yaş Eğitici Oyunlar

Çocuklarınızın hızlı bir şekilde gelişmelerini sağlamak için 3-6 yaş eğitici oyunları sizler için bir araya getirdik!

Çocukların fiziksel, ruhsal, sosyal olarak gelişimlerinin en önemli dönemi olarak da bilinen 3-6 yaş arası çocukların altın çağı olarak da biliniyor. Bu yaş aralığında çocuklar gelişimlerini hızlı bir şekilde sürdürürler.

Algılarının en açık olduğu bu dönemde anne baba çocuğa ne şekil bir eğitim verirse çocuk da o yönde, yön alır. Bu anlamda bu yaş gubuna, çocukların ileriki hayatlarını da pozitif yönde etkileyecek şekilde eğitici oyunlarla vakit geçirmelerini sağlamak gerekir.

3-6 Yaş Eğitici Oyunlar Neler?

Örneğin 3-6 yaş eğitici oyunlar nelerdir diye sıralarsak lego ve blok oyunu, oyun hamuru, resim kesme oyunu, puzzle diye sıralayabiliriz. Bu oyunlar çocukların zeka gelişimine oldukça fayda sağlar.

Gelişen teknoloji ile birlikte bu yaş grubu çocuklarını özellikle televizyon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihazlardan uzak tutmak gerekir.Bu cihazlar çocuklarda gelişim geriliğine, obeziteye, uykusuzluğa, öfkeye ve bağımlılığa neden olmakta.

oyun

3-6 yaş eğitici oyunlar için örnek vermek gerekirse bardaktan bardağa su dökme oyunun örnek verebiliriz. Çocuklar su ile oynamayı oldukça severler, bardaktan bardağa su aktarımı ile el kasları gelişen çocukların ayrıca el becerilerinin artmaları da sağlar. Bunun yanında su çocuğun stresini de alır.

3-6 yaş eğitici oyunlar içerisinde bulunan lego ve blok oyunları çocukların problem çözme ve analitik düşünme becerilerinin gelişmesini sağlar. Bunun yanında evcilik oyunu çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri için oldukça önemli.

Bu oyun sayesinde çocuğun konuşması gelişir, kendini daha iyi ifade etmeyi öğrenir ve sosyalleşir. Oyun hamurları da eğitici oyunlar arasında bulunur. Hamurlar sayesinde çocukların el kasları gelişir ve renkleri tanırlar. Bunun yanında balonu yere düşürmeme oyunu, saklambaç, seksek gibi oyunların da çocukların gelişiminde olumlu etkileri var.

Çocuğunuz için "3-6 Yaş Parmak Oyunlarını" öğrenmeye ne dersiniz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html