29 Ekim tatilinde gidilebilecek 5 yer

2 dakika okuma süresi

29 Ekim tatilinde gidilebilecek 5 yer

29 Ekim, Cumhuriyet bayramı yaklaştı! 29 Ekim tatili bu yıl Cumartesi gününe denk gelmesi çoğu çalışanı memnun etmese de tatil yapacaklara faydası olacak yazı.

29 Ekim, Cumhuriyet bayramı yaklaştı! Kimler ne planlar yaptı bilmek isteriz ama isterseniz biz size güzel bir plan sunalım :) 29 Ekim için belki birçoğumuz hemen o günle ilgili planlar yapmaya başladı bile. Eğer İstanbul'a yakın, günü birlik tatilin tadını çıkarabileceğiniz yerler hakkında bir öneri almak istiyorsanız işte haberimizin ayrıntıları:

Daha İyi Yaşam sizler için ; 29 Ekim tatilinde gidilebilecek 5 yeri yazdı!

1- Ağva:

ağ

İstanbul'a sadece 1-2 saat uzaklıkta doğası ve kendine has dokusu ile gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor... Eğer günü birlik bir tatil planı içindeyseniz, sabahın erken saatlerinde yola koyulun deriz! Göl kenarında yöresel bir kahvaltı ile başladığınız tatil sabahınızın tadını hiçbir şey bozamayacaktır! :)

2-Anadolu Kavağı:

ana

İstanbul'a uzaklığı sadece 30-40 dakika! Bu bilgiyle yüzünüzün güldüğünü tahmin edebiliyoruz. Evet şehrin karmaşasından kaçtık,sırada "Anadolu Kavağı'nda neler yapılır?" kısmı var. Öncelikle mutlaka Yoros Kalesine çıkılmalı. 1190'dan bu yana özgün yapısını koruyan ve Cenevizlilerden kalma bu kaleden manzara keyfine hayran kalacaksınız! Ayrıca bir balık restoranında afiyetle öğle yemeğinizi yeyip daha sonra doğa ve manzaranın keyfini sürebilirsiniz. :)

3-Kerpe-Kefken

kef

İstanbul'a 2-3 saat uzaklıkta İzmit'e bağlı balıkçı kasabaları ile tanışmaya hazır mısınız? İzmit'in aksine sanayileşmemiş,temiz havası,doğası ve tarihi dokusu ile huzur garantili bir öneri daha! 29 Ekim tatilinizi burada değerlendirdiğinize pişman olmayacaksınız! Karadeniz'in tek yerleşim adası olan Kefken adasını mutlaka gezmelisiniz. Burada kale surları,sarnıç kalıntıları ve deniz feneri mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Ayrıca oraya kadar gitmişken Pembe Kayalar'ı da gezmeden dönmeyin deriz! Ayrıca bol bol fotoğraf çekmek isteyeceğinizden de hiç şüphemiz yok!

4-Avşa Adası:

av

2 saat 45 dakika içinde İstanbul'un çılgın kalabalığını çok geride bıraktığınızı düşleyin... Hoşunuza gitti değil mi? O zaman gelin bu 29 Ekim tatilinizde Avşa Adası'nı ziyaret edin! Muhteşem doğası ve Rum ve Bizans kalıntıları ile oldukça ilginizi çekeceğine eminiz. Ayrıca ada halk arasında "Şarap Adası" olarak biliniyor! Tatmadan dönmeyin deriz...

5-Sapanca:

sap

İstanbul'a 1-2 saat uzaklıkta bir doğa harikasına yolculuk etmeye ne dersiniz? Kuş cıvıltıları,ulu ağaçlar ve özgürce koşturan kazlar arasında büyük şehirde saklı kalmış huzura ereceksiniz!

Üstelik göl kenarında piknik fikri şimdiden yüzünüzü güldürdü değil mi? Gölün çevresinde yürüyüş,hamak keyfi de cabası! Üstelik çevredeki otellerin SPA hizmetlerinden yararlanmakta harika olabilir.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html