25 Mart Küresel İklim Değişikliği Farkındalık Günü

1 dakika okuma süresi

25 Mart Küresel İklim Değişikliği Farkındalık Günü

Dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için bu yıl 25 Mart’ta ışıklar kapanacak.

Her geçen gün kalabalıklaşan Dünya'mızda iklim değişiklikleri kaçınılmaz. Farkında olsak da olmasak ta yaşam alanlarımızın genetiğini bozuyoruz. Peki ya düzeltmek için neler yapıyoruz? Küresel İklim Değişikliği Farkındalık Günü'nde sizin de bir katkınız olsun istiyorsanız bu etkinliğe katılın. Etkinlik detaylarını Daha İyi Yaşam'da sizler için bir araya getirdik.

25 Mart Küresel İklim Değişikliği Farkındalık Günü Detayları

Her yıl küresel iklim değişikliğine farkındalık yaratmak için 25 Mart’ta ışıklar kapatılıyor. Dünya Saati etkinliği Cumartesi akşamı saat 20:30-21:30 saatleri arasında gerçekleşecek.

2016 yılında WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen Dünya Saati etkinliğine Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 178 ülkeden milyonlarca insan katılmıştı.

Dünya Saati Uygulamasına Türkiye'den Katılan Yerler

CK Boğaziçi Elektrik, iklim değişikliğine dikkat çekmek için yapılan en büyük çevre etkinliklerinden biri olan “Dünya Saati” uygulamasına 244 binasında ışıklarını kapatarak destek verecek.

Küresel İklim Değişikliği Farkındalık Günü için Türkiye’deki Topkapı Sarayı, İzmir Saat Kulesi, Uçhisar Kalesi, Dolmabahçe Sarayı, Kurşunlu Külliyesi, Süleymaniye Cami ve İstanbul Boğazı’ndaki köprüler ışıklarını kapatacak.

25 Mart’ta düzenlenecek olan iklim değişikliği farkındalık etkinliğine bu yıl ilk kez Beşiktaş JK Vodafone Arena’nın, Galatasaray ise Türk Telekom Arena’nın ışıklarını kapatarak katılacak. Ayrıca İstanbul Bilgi, Bilkent, Galatasaray, Gazi, Yeditepe ve Karadeniz Teknik Üniversitesi'de etkinliğe destek verecek.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İklim Değişikliğine Dur De!-Video İzle

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html