2017 Üniversite Ek Yerleştirmeleri Ne Zaman?

1 dakika okuma süresi

2017 Üniversite Ek Yerleştirmeleri Ne Zaman?

Merakla beklenen 2017 üniversite ek yerleştirmeleri ne zaman? Detaylar Daha İyi Yaşam’da!

Üniversite yerleştirmelerinden sonra öğrenciler 2017 üniversite ek yerleştirmelerin ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Peki ya ek yerleştirmeler ne zaman yapılacak diyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

2017 Üniversite Ek Yerleştirmeleri Ne Zaman?

2017 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre 214 bin 430 kontenjan boş kaldı. ÖSYS’nin yerleştirme sonuçlarına göre bu yıl 994 bin 766 aday üniversite tercihi yaptı. Üniversite kayıt işlemleri ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Ek yerleştirme umudunu taşıyan öğrenciler boş olan kontenjanların ÖSYS’ye bildirilmesinin ardından ek yerleştirmelerin başlamasını bekliyor.

2017 genel yerleştirmeyle ve kayıt yaptırmayanlar nedeniyle boş kalan kontenjanlara adaylar yeniden tercih yapılabilecek. Üniversite genel yerleştirme sonucuna göre hiçbir yere yerleşmeyen öğrencilere yeni bir umut olan ek yerleştirmeler üniversiteli olmak için ikinci fırsat sunuyor.

ek yerleştirme

Ek Yerleştirmelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

2017 ek yerleştirmeleri için doğru bir tercih şart. Doğru tercihte ilk yapılması gerekenlerden biri gidilecek bölümün ve okulun dikkatli incelenmesi. İlk yerleştirmelerde bir yere yerleşmemiş öğrenciler özel yetenek sınavıyla alan yerlere girme şansına da sahip.

Ek yerleştirmelerde hangi üniversitenin kaç puanla öğrenci alacağı ÖSYM’nin web sitesinde ‘Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak. Buna göre ek yerleştirmeler Kurban Bayramı’ndan sonra, kayıt süreci ise Eylül ayının ikinci haftası olarak planlanıyor.

2017 ek yerleştirme hakkında merak ettikleriniz neler?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html