2017 İş Hayatı Değişiklikleri

2 dakika okuma süresi

2017 İş Hayatı Değişiklikleri

2017’den itibaren iş hayatında bizi bekleyen bazı yenilikler var. Daha İyi Yaşam olarak o yenilikleri derledik. Bakalım nelermiş..

2017 her alanda olduğu gibi iş hayatında önemli değişikliklere imza atacak gibi. Uzman görüşleri ve araştırma sonuçları verilerine göre işlerin daha kısa sürede bitmesi için teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılacak. Y kuşağı (genç kuşak)başka ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de hayli etkin.

1946-1964 arası doğumlu baby boomer (x kuşağı) kuşağının iş hayatından çıkmaya başlamasıyla birlikte Y kuşağı iş hayatında önemli değişiklikler yapacak.

Y kuşağındakilerin liderlik görevlerine gelmesinin ardından Z kuşağının da (2000’lerde doğanlar) iş hayatına atılmasıyla birlikte iş hayatı değişiklikleri zirveye ulaşacak. 2017 ile birlikte yaşanacak olan bu gelişmelerin etkisi uzun süreli olacak. 

İşte 2017’de iş hayatında gerçekleşecek olan değişiklikler:

İş hayatında e-mail sistemi değişiyor

Çalışanlar arasında en iyi iletişim aracı olarak görülen e-mail sistemi 2017’den sonra değişiyor. Bazı şirketler daha verimli çalışmayı sağlamak için e-mail trafiğini azaltıp ofis içi iletişimi güçlendirme çalışmalarına başladı bile.

Geçtiğimiz günlerde bir Fransız bilişim teknoloji firması e-mail ile iletişimi kaldırdıklarını açıkladı. Şirketin CEO’su bunun yerine anlık mesajlaşma ve canlı chat uygulamalarını kullanmaya başladıklarını açıkladı.

Görülen o ki teknoloji bağımlısı olan Y kuşağı 2017 ile birlikte iş hayatında e-mail yerine farklı alternatifler kullanacak.

İş hayatında ofis tasarımları değişiyor

Ofis ortamları artık eskisi gibi olmayacak. Çalışanların ayrı odalarda ya da birbirini göremeyecek şekilde dizayn edilmiş ofis ortamları yerine herkesin birbirini görebildiği ve iletişime geçebildiği ofis ortamları düşünülüyor. Y kuşağının yenilikçi düşüncesi sayesinde iş yerinde iletişim, problem çözme ve verimli çalışma gibi konular daha aktif hale gelecek.

İş hayatı çalışma saatleri değişiyor

İş hayatının genel çalışma saatleri olan 9-5 sistemi 2017 ile birlikte değişecek gibi görünüyor. Teknoloji sektörü liderleri olan Y kuşağı çalışma saatlerini daha esnek hale getiriyor. Sistem çalışanların en verimli oldukları saatleri belirliyor ve mutlu oldukları yerde çalışma imkanı sunuyor.

İş hayatı ve özel hayat arasındaki fark değişiyor

Y kuşağının iş hayatı değişiklik projeleriyle birlikte çalışanların iş hayatından kaçmaları daha zor hale gelecek. Çalışma saatlerine gelen esneklik çalışanların moralini bozacağa benziyor ama diğer yenilikler sevilecek gibi.

Sizce 2017 iş hayatı değişiklikleri iyi mi kötü mü? Emojilerden cevabınızı verebilirsiniz :)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html