2013 Festivalleri Vol.1

2 dakika okuma süresi

2013 Festivalleri Vol.1

"Ankara'nın soğuğunda festival coşkusu sardı dört bir yanımı" demeye hazır olun!

Dün ılık ve yağmurlu bir havada Ankara'ya geldim. Sabah camdan baktığımda kar yağıyordu, şimdi ise öğle saatlerindeyim ve güneş açtı. Bu kısa Ankara seyahatimdeki değişken hava şartları, yaz özlemimi hatırlattı. Yaz demek, festival demek ve festivalleri sevmeyen yoktur dimi? Ara ara, keşfettikçe, 2013 yazının kayda değer festival ve organizasyonlarını sadece kendime saklamayıp sizinle de paylaşacağım.

Bugün ki festival haberlerim Vodofone İstanbul Calling ve Chill-Out Festival Istanbul hakkında. Tarihler biraz uzak ama ajandanıza şimdiden not alabilirsiniz.

Vodofone İstanbul Calling kapsamında bu yaz İstanbul yenileneceğe benziyor. Her telden her nesilden müzisyen ve grupları kanlı canlı dinleme fırsatımız olacak. Pozitif’in düzenlediği ve tüm bir yaz sürecek etkinlik kapsamında izleyeceğimiz isimler dün bir basın toplantısı ile açıklandı. Oldukça şaşırtıcı ve benim için sevindirici isimlerin yer aldığı İstanbul Calling 1 Mayısta başlayıp 30 Ağustosa kadar sürecek. Ankara sokaklarında şimdiden ilanlarını gördüğüm festivale Beşiktaş İnönü Standyumu ve Parkorman gibi büyük konser mekanlarının yanı sıra Babylon, Babylon Lounge, Salon İKSV, Pera Müzesi, Göztepe ve Maçka Parkı ev sahipliği yapacak.

image

90'ların asi  çocuklarındansanız, Iron Maiden konserini benim gibi kaçırmamış olmalısınız. Yada belki düşük pantolonunuzla Snoop Dogg dinlemişsinizdir. Zamanda biraz daha ilerlediğimizde elektronik müzik ile tanışıp Tiesto ile dans etmiş olabilirsiniz. Prodigy’i ise kendi akımını yaratmış ve yukarıda yazan 3 türün dinleyicisine de kendini dinletmiş sahsına munasır bir gruptur. Ustalara saygı kuşağı diyebileceğimiz bu dörtlünün haricinde 2013'ün en çok beklenen konseri olan Rihanna konseri de bu festival kapsamında gerçekleşecek. Son 10 yılda müzik piyasasında yer etmiş ve etmekte olan Sigur Ros, The National, Basement Jaxx, Kesha, ve 30 Sec to Mars festivali şenlendirecek diğer isimlerden bazıları.

Cenneti Vaad Eden Fesival!

Chill-Out Festival Istanbul 2013, geçen sene olduğu gibi Kemer Golf & Country Club’ ta 19 Mayıs Pazar günü geçekleşecek. "Heaven on Earth" alt başlığı ile festival sezonun başlatacak olan etkinlik, chill-out severleri mest edeceğe benziyor.

Lounge FM 96.0 tarafından gerçekleştirilen Chill-Out Festival Istanbul, 19 Mayıs Pazar günü sabah 12.00’den gecenin ilerleyen saatlerine kadar, doğanın içinde, açık havada, dünya çapında isim yapmış sanatçı ve grupları ağırlayacak. Ülkemizi temsil etme görevini de Türkiye’nin en önemli basçıları arasında yer alan Alp Ersönmez'in "Cereyanlı" projesi ve Portecho'dan tanıdığımız Tan Tunçağ ile Nada'dan Miray Kurtuluş'un oluşturduğu ‘’Mira’’ üstleniyor. Tüm performansları merak etsem de itiraf etmeliyim ki Mira ile Alp Ersönmez, açık havada, hele de güneşli bir gün olursa, cennetin kapılarını aralamama yeter.

image

Festival de sahne alacak diğer isimler ise; Tindersticks (İngiltere), Quantic & Frente Cumbiero Presents Ondatrópica (İngiltere / Kolombiya), Nouvelle Vague (Fransa), Gilles Peterson (İngiltere), The Archives (ABD), La Yegros (Arjantin), Gigamesh (ABD), Rayko (İspanya), Lounge 96 Allstars & Red Bull Music Academy DJs: Can Tanca, Mehmet Garan, Dj Yakuza, Style-Ist, Cem Salman, Can Ünal, Metin Barım, Murat Kanar, Doğan Aktay, Gökhan Işık, Berke Yavuz, Mao Mak, Ahu.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı