2000'lerde Popüler Olan Bu Dizileri Hatırlıyor Musunuz?

3 dakika okuma süresi

2000'lerde Popüler Olan Bu Dizileri Hatırlıyor Musunuz?

2000'li yılların en popüler 10 dizisine göz atmaya ne dersiniz? Bakalım bu dizileri hatırlıyor musunuz?

90'lı yıllarda yayın hayatına başlayan ve 2000'ler de televizyon sektörünü alt üst eden her biri kült olan bu dizileri hatırlıyor musunuz? Daha İyi Yaşam'ın sizler için hazırladığı o efsane diziler.

2000'lerin En Popüler 10 Dizisi

dizi

Aynalı Tahir

1998 yılında ilk kez televizyonda gösterime giren dizi, Alişan ile sevilen bir hale gelmiştir. Saruhan Hünel, Yeşim Büber ve Erkan Petekkaya gibi bir çok ünlü ismi barındırın dizi oldukça uzun sürmüş ve sevilmiştir.

dizi

Eyvah Babam!

Türk dizi tarihinin ergenlik dönemine değinen sayılı dizilerindendir. Kızının büyüdüğünü kabullenemeyen bir babanın hikayesini anlatır. Dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Yıldız Asyalı, Yeşim Küçük, Arda Kural, Nergis Kumbasar gibi ünlü isimler yer almaktadır. 

dizi

Çarli

Çarli isimli bir maymunun Amerika'dan Türkiye'ye gelişinde yaşananları anlatan Çarli, Türk dizi tarihinin en ilgi çekici dizilerindendir. Fantastik bir dizi olmasının yanı sıra bir maymunun oyunculuğu ile de göz doldurması Türk halkını oldukça şaşırtmıştır.

dizi

Ayrılsak da Beraberiz

Janset, Hakan Yılmaz, Necmi Yapıcı, Suzan Aksoy ve niceleri. Usta isimlerden oluşan bu dev kadrolu dizi 450 bölüm olması ile Türk dizi tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olma ünvanını taşımaktadır. Yerli sitkom için iyi bir örnek olan "Ayrılsak da Beraberiz" 2004 yılında son bulmasının ardından 2015 yılında tekrar yenisi çekilerek dizi kervanına katılmıştır.

dizi

Böyle Mi Olacaktı?

1997 yılında başlayan dizi 2003'lü yıllara gelindiğinde sona ermişti. Berna Laçin, Hakan Ural, Açelya Akkoyun, Seray Gözler, Ceyda Düvenci, Atilla Saral, Hande Ataizi, Yaşar Akptekin ve Faruk Peker gibi bir çok ünlü ismi bünyesinde barındırmış güçlü bir kadroya sahip Türk dizisidir.

dizi

Bücür Cadı

Türkiye'ye sihir ve büyü algoritmasını taşıyan Bücür Cadı oldukça farklı konusu ile zamanında izleyenlerin ilgisini çekmiştir. Dizi de Sezer Güvenirgil, Yunus Bülbül ve Merve Erdoğan başrolleri paylaşmaktadır.

dizi

Deli Yürek

Osman Sınav yönetmenliğindeki dizi Kenan İmirzalıoğlu'nun oyunculuğu ile bütünleşmiştir. Toplamda 4 sezona sahip dizi 2000'li yılların fenomen dizilerinden biri olmayı başardı.

dizi

Ruhsar

Hande Ataizi ve Cem Davran'ın birlikte rol aldığı dizi döneminin en popüler dizilerinden biri olmuştur. Fantastik bir aile dizisi olan Ruhsar, yeni evli bir çiftin başından geçen ilginç olayları konu alır. Aynı zamanda Ruhsar bir ruhtur.

dizi

İkinci Bahar

Dizi ekonomik kriz nedeniyle yayından kaldırılsa da o kadar çok sevilmiştir ki kriz sonlandığında tekrardan başlamaış ve reyting rekorları kırmaya devam etmiştir. Şener Şen ve Türkan Şoray'ı bir araya getiren bu proje aynı zaman da Ozan Güven, Nurgül Yeşilçay, Tarık Papuççuoğlu, Güven Hokna, Tan Sağtürk, Meral Okay, Özkan Uğur ve daha bir çok usta oyuncuyu kadrosunda bulundurmuştur.

dizi

Yılan Hikayesi

Zeyno ve Memoli... Bu ikiliyi bilmemek neredeyse imkansız. Yılan Hikayesi, Türk dizi tarihinin en çok izlenen yapımlarından biri. 3 yıllık televizyon macerasında bir çok kez reyting rekorları kırmış ve çeşitli ödüller kazanmıştır. Meltem Cumbul ve Mehmet Ali Alabora gibi isimlerin yanında Emre Kınay, Ayten Gökçer, Çetin Tekindor gibi ünlü isimleri de kadrosuna dahil etmiştir.

 

Sizin unutamadığınız 2000'ler dizisi hangisi bizimle paylaşın :)

Umut Oğuz ile Söyleşi​

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 5
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html