2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 dakika okuma süresi

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Nisan ayı Otizm Farkındalık Ayı ve 2 Nisan da Dünya Otizm Farkındalık Günü ise eğer bu vakıfların birkaç projesi hakkında bilgi sahibi olmamız iyi olur diye düşündük ve sizler için araştırdık!

Otizm

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluk. Ülkemizde Otizm konusuna  samimiyetle eğilen, destek veren ve bu amaçla kurulmuş vakıflar var. Bunlardan en bilinenleri TOHUM (Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı) ve TODEV (Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı). Nisan ayı Otizm Farkındalık Ayı ve 2 Nisan da Dünya Otizm Farkındalık Günü ise eğer bu vakıfların birkaç projesi hakkında bilgi sahibi olmamız iyi olur diye düşündüm. İlgilenenler bu vakıfların kendi İnternet sitelerinden de bu kampanyalara ve projelere ulaşabilirler, onlarla bağlantıya geçebilirler .

TOGEV ve VKV Koç Özel Lisesi _ 1.Otizm Farkındalık Şenliği

15 Nisan Pazar günü Özgürlük Parkı Selami Çeşme de gerçekleşecek etkinlik Saat 12:00 ile 15:00 arasında devam edecek .

Otizm 1            

TOHUM OTİZM VAKFI AİLE SEMİNERLERİ PROJESİ

tohum 2

Tohum Otizm Vakfı, Hollanda Konsolosluğu’nun desteği ile gerçekleştirdiği “Bilmek Anlamaktır: Otizm Aile Seminerleri” projesi ile erken tanı almış 0-8 yaş arası otizmli çocukların ailelerine temel bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Bu eğitimde otizm ile ilgili temel bilgiler ve çocuklarının eğitimine destek olmak için neler yapabileceklerine dair bilgilerin ailelere aktarılması hedeflenmektedir.

Katılmak isteyen ailelerimizin 0212 244 75 00 numaralı telefondan Tohum Otizm Vakfı’nı arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

6 -7   Nisan 2013 Cumartesi ve Pazar - İSÖM Özürlüler Müdürlüğü – Tophane 13-14 Nisan 2013 Cumartesi ve Pazar - İSÖM Özürlüler Müdürlüğü – Tophane 20-21 Nisan 2013 Cumartesi ve Pazar - İSÖM Özürlüler Müdürlüğü – Tophane 27-28 Nisan 2013 Cumartesi ve Pazar - İSÖM Özürlüler Müdürlüğü – Tophane

TOHUM VAKFI , 10’un Hikayesi Sizin Hikayeniz

tohum 3        

TOHUM VAKFI _ Turkcell Gönüllüleri ve Oyuncak Hastanesi 

tohum 4

Turkcell Gönüllüleri’nin Oyuncak Hastanesi projesinde tamir edilerek yeniden kazandırılan oyuncaklar Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanılıyor. Kırıldığı, bozulduğu, söküldüğü için kullanılamayan oyuncakların tamirlerini tamamlayan Turkcell Gönüllüleri otizmli çocuklarımızın eğitimlerinde kullanılmak üzere oyuncakları bağışlıyorlar. Turkcell Tepebaşı Plaza, Maltepe Plaza, Kartal Plaza, Turkcell Global Bilgi, Turkcell Superonline olmak üzere 5 farklı yerde kurulan mini Oyuncak Hastanelerinde oyuncaklar tamir ediliyor. Tamir edilen oyuncakların yanı sıra Turkcell Gönüllüleri otizmli çocuklarımızın eğitimlerinde kullanılacak oyuncak ve materyallerin alımlarına da destek olacaklar. Otizmli çocukların eğitimiden sosyal etkileşim becerilerinin geliştirilmesin önemli rol oyanayan dil kartları makinelerinin tamiri de yine bu işbirliği kapsamında gerçekleştirilmiştir.

tohum 5  

Tohum Otizm Vakfı tarafından ücretsiz olarak hizmete sunulan Tohum Otizm Eğitim Portalı adresinden hizmet vermektedir.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı