15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımda birlikte konuşuyoruz. Ayrıntılara birlikte göz atalım mı?

Basit burun estetiği olarak da anılan bu operasyon neştersiz yapılan bir estetiktir. Ameliyatsız estetikler arasında en olumlu sonuçları aldığımız ameliyatsız burun estetiği birçok kadın tarafından da tercih edilmekte.

Botoks ve dolgu enjeksiyonu estetik cerrahiye özellikle son 10 yılda hızlı bir giriş yaptı. Ve teknolojik olarak da çok hızlı gelişti. Sadece kırışık tedavisinde değil artık burun estetiğinde de non invaziv yani ameliyatsız tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Rinoplastide dolgu ve botoks gibi ameliyatsız tekniklerin kullanılmaya başlanmasıyla burun estetiği sorunlarında daha hızlı ve daha etkili sonuçlar alınabiliyor. Üstelik burun küçültme estetiği hariç burundaki bütün estetik sorunlar yaklaşık 15-20 dakika içinde düzeltilebiliyor.

Özellikle ameliyat ya da anestezi korkusu olan, rinoplasti sonrası iyileşme süreci için yeterli vakti olmayan, çok kısa süre içinde burnundaki estetik sorunlardan kurtulması gereken için çok daha uygun bir operasyondur. Bu estetik operasyon sürecinde de uygulamadan önce 3D simülasyon cihazı ile operasyon sonrası burnunuzun nasıl görüneceğini görebilirsiniz. 3D simülasyon cihazı uygulamasında kişinin gerçek fotoğrafları üzerinden özel yazılım programlar ile modellenen kişinin 3 boyutlu görüntüleri üzerinden operasyon planlanabilir. Böylece operasyon sonrası kişiler herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmadan istediği sonuçlarla karşılaşabilir.

Dolgu ve botoks işlemi ile burun estetiği nasıl yapılıyor?

Dolgu enjeksiyonunda hyalüronik asit dolgusu botoks enjeksiyonunda ise botulinum toksini kullanılır. Burun kemeri, burun eğriliği, burun ucu düşüklüğü, burun deliği asimetrisi gibi sorunlar amlieyatsız bir şekilde tedavi edilebilir. Dolgu ile botoks farklı sorunlar için kullanılır. Örneğin burun ucu düşüklüğünde botoks kullanılırken, burun kemerinde ise dolgu enjeksiyonu kullanılır.

Dolgu enjeksiyonunun sonuçları hemen görünür hale gelirken, botoks enjeksiyonunun sonuçları için birkaç gün beklemek gerekir. Ameliyatsız estetik yöntemlerinin sonuçlarının geçici olduğunu da hatırlatmak gerekir. Dolgu enjeksiyonunun etkisi ortalama 1 yıl sürerken, botoks enjeksiyonunun ortalama 6 ay sürebilir. Bu sürelerin sonunda her iki prosedürün de tekrarlanması gerekir.

Burnun da estetik sorun olan herkesin düşünebileceği pratik ve güvenilir bir operasyondur. Siz de alanında uzman bir cerrahtan destek alarak burnunuzdaki sorunlardan birkaç dakika içinde kurtulabilirsiniz. Özellikle düğün, nişan gibi özel bir güne hazırlananlar için oldukça uygun bir operasyondur.

Sevgiyle kalın.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 3
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html