10 Yaş Fazla Görünmenize Sebep Olan Makyaj Hataları

4 dakika okuma süresi

10 Yaş Fazla Görünmenize Sebep Olan Makyaj Hataları

Kadınların farkında olmadan yaptıkları makyaj hataları,yaşlı görünmelerine sebep oluyor. Daha İyi Yaşam olarak sizler için o makyaj hatalarını kaleme aldık!

Kadınların farkında olmadan yaptıkları makyaj hataları,yaşlı görünmelerine sebep oluyor. Peki o hatalar neler, Daha İyi Yaşam olarak sizler için derledik!

İşte en çok yapılan o hatalar;

HATA 1: Çok fazla fondöten kullanmak 

Fondöteni çok fazla sürmek, ince çizgilerin içine yerleşmesine ve cildinizin parlaklığını yok etmesine sebep olacaktır. Makyaj uzmanı Frances Hathaway ‘Renk değişikliğini eşitlemek için bile olsa sadece ihtiyacınız olan yerlerde fondöten kullanın. Yüzünüzün her santimini kapatmak zorunda değilsiniz’ diyor. Fondöten alırken ‘mat’, ‘kadifemsi’, ‘uzun süreli etki’ gibi ibareleri olan ürünlerden kaçının. Işık yakalayıcı pigmentleri olan sıvı formüller arayın. Kuru bir cildiniz varsa fondöten yamalı bir görünüm verecek ve renk değişimini vurgulayacaktır. Bu sebeple haftada iki veya üç kez ölü tabakayı temizledikten sonra nemlendirici uygulamalısınız.

makyaj

HATA 2: Göz altı halkalarını çok fazla kapatmak  

Stick şeklinde veya kutularda verilen kapatıcılar göz altı gölgelerini kapatabilir fakat ilk olarak o bölgedeki ince çizgilerin dikkat çekmesine sebep olacaktır. Daha iyi bir öneri: Koyu halkaları kapatmak için opak olmayan, aydınlatıcı parçacıklar içeren fırçalı kalem alın. Sadece gölgeler ve çizgilerin en belirgin olduğu göz altı bölgenizin iç köşelerine yakın yerlere uygulayın.

makyaj

HATA 3: Ağır ve Koyu Renk Rujlar Kullanmak  

Koyu bir renk her yüzeyi küçük gösterir. Kalçalarınız için güzel bir illüzyondur fakat dudaklar için değil. Dudaklarınızın, genç bir yüzün işaretçisi olarak daha dolgun görünmesini sağlamak için bordo, şarap veya kahverengi gibi derin gölgeli renkler yerine şeftali, pembe ve canlı kırmızı gibi parlatıcılar ve rujlar seçin. Makyaj uzmanları dudakları daha güzel göstermek için bir hile daha kullanıyor; rengi uygulamadan önce üst dudak sınırına aydınlatıcı kalem uygulayın ve parmağınızla üzerinden hafifçe geçin.

makyaj

HATA 4: Pudra ile Bitirmek  

Genç bir cilt ışığı yansıtır. Pudraların yansımayı engelleme ve ciltteki çizgileri büyük gösterme özelliği vardır. Eğer liseden beri makyajı pudrayla bitirme gibi bir rutine sahipseniz alışkanlığınızdan vazgeçmek zor olabilir. İşte sizin için üç aşamalı bir program: Öncelikle çok şeffaf bir pudra alın. Sonra bunu sadece burnunuza ve çenenize uygulayın. Son olarak, gün içinde yüzünüz yağlanıyorsa sadece T bölgesinde kurutma mendili kullanın.

makyaj

HATA 5: Siyah Eyeliner Kullanmak  

Eyeliner kullanmaktan tamamen vazgeçin demiyoruz. Gözlerinizi öne çıkarmak için harika bir yoldur. Fakat sert olabilecek siyah renk yerine kahverengi tercih edin ve rengi dağıtın. Makyaj uzmanı Troy Surratt “ Gözleri yumuşaklık ile tanımlarsınız, keskin çizgiler ile değil. İnce bir liner gözkapağını olduğundan daha ağır gösterebilir. En iyi teknik; kahverengi bir liner ile üst kirpik hattına (kirpik köklerinin arasına) dış köşelere odaklanarak bir çizgi çekin. Bulaşanları kulak pamuğu ile temizleyin.

makyaj

HATA 6: Dudak Kalemini Taşırmak  

Bir dudak kalemi kullanmak dudaklarınızı öne çıkarmayı sağlar ve rengin dudak sınırlarının dışına çıkmasını engeller. Fakat çok dikkatli seçmek gerekir. Eğer kalemi çok kalın veya koyu bir renkle kullanırsanız dudaklarınız küçük ve sıkı görünür. En doğal etki için dudak kaleminizin rengi dudağınızla uyumlu olmalıdır, rujunuzla değil. Kuru bölgelere yapışmayacak kremli bir formül kullanın ve tüm dudaklarınızı doldurun. Böylelikle daha kalıcı olur.

makyaj

HATA 7: Liner ve Maskarayı Alt Kirpiklere de Uygulamak  

Alt kirpiklere oynamak gözlerinizin daha mahzun görünmesine ve koyu halkalara dikkat çekmeye sebep olur. Bunun yerine, üst kirpiklerinizi kıvırın ve kirpikleri oynatarak köklerinden itibaren yoğunlaştırıcı bir maskara uygulayın. En uzun gösterecek etki için kirpik hattı boyunca yavaşça uygulayın.

makyaj

HATA 8: Allık Kullanmayı Atlamak  

Yanaklarınızda pembemsi bir görünüm yüzünüze anında canlılık verir. Doğru şekilde uygulanırsa allık biraz kaldırmayı bile sağlayabilir. Gülümseyin, yanağınızın en dolgun noktasını bulun ve rengi buraya ince şekilde uygulayın. Büyük, kabarık bir fırça kullanarak çizgi şeklinde değil daire şeklinde rengi bu bölgeye yayın.  Sizi çökük ve süzgün göstermesini istemiyorsanız elmacık kemiklerinize doğru uzanan bir renk çizgisinden kaçınmalısınız diyor Surratt.

makyaj

HATA 9: Ruju Direk Tüpünden Uygulamak  

Dudak hatları yaşla beraber soluklaşır ve her türlü ruj kolayca taşar. Kanıyor gibi bir görüntüden kaçınmak için parmağınızı ya da bir dudak fırçası kullanın. Ruju dudağınızın ortasında yoğunlaştırın ve parmağınızla dağıtın. Nemlendirici bir balsam veya hafif bir parlatıcı ile kapatın.

makyaj

HATA 10: Çok Koyu Renkli Bir Kaş Kalemi Kullanmak  

Makyaj uzmanı Denise Markey, “Kaş renginiz yaşla beraber solar. Bu yüzden 25 yaşında iken kullandığınız kaş kalemi 50 yaşınızdayken çok sert görünebilir” diyor. Doğal kaş renginizden bir ya da iki derece daha açık renkli bir kalem seçin. Eğer kaşlarınız incelmeye başlıyorsa kaş jellerini  yukarı ve yanlara yayarak uygulayın.  

makyaj

"Makyajın uzun süre bozulmadan yüzümüzde kalmasını nasıl sağlarız?" bir de uzmanından dinleyin!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html