10 Adımda Yüzü İnce Gösterme

2 dakika okuma süresi

10 Adımda Yüzü İnce Gösterme

Kilo verseniz de yüzünüz incelmiyor mu?

Ne kadar kilo versekte bazen genetik yapımız gereği yüzümüz dolgun kalır. Yüz hatalarımızı nasıl daha ince gösterebiliriz? Yüzümüzü ince göstemenin yollarını biliyor musunuz? Makyaj teknikleri, saç rengi değişiklikleri, aksesuar seçimi, saç kesimi...

10 adımda yüzü ince göstermenin tüm yolları Daha İyi Yaşam'da!

Saçlarınızda yapacağınız renk değişiklikleri yüzünüzü daha ince gösterecektir. Örneğin; saçlarının ucunu açık renk, üst kısımlarını ise daha koyu renk yaparsanız hem çok modern duracak hem de yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlar.

Saçınıza fön çektirecekseniz tepesini biraz kabartmalarını istemeyi unutmayın. Bu yüz hatlarını uzatıp, daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Yüzün etrafına açık renk balyaj attırmak yüzün geniş gözükmesine neden olur. Bu nedenle koyu renk balyaj tercih etmemeniz daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Aksesuar kullanımında çok bilinçli olmasak da aslında küçük aldatmacalar yapabilmemiz için eşsiz fırsatlar sunarlar. Örneğin uzun küpeler, yüzün daha ince gözükmesi sağlar.

Kedigözü makyajı ve gözün üzerine çekilen uzun eyeliner her zaman yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlar.

Atkuyruğu kullanmak istiyorsanız elmacık kemiklerin ile aynı hizada yapmalısınız. Bu yüzünüzün daha uzun ve ince gözükmesini sağlar. Eğer yüzünüz ince görünsün istiyorsanız tepeden atkuyruğu yapma hatasına sakın düşmeyin.

Saçını kestirecekseniz kısa katlar yerine, tercihini uzun katlardan kullanmanızda fayda var. Bu şekilde yüz hatlarınız daha belirgin olurken, daha da ince gözükecektir.

Normal makyajınızda kullandığınız pudranın bir ton koyusunu çene ve burun kenarına kullanmanız, allık renginizi mor tonlarında tercih etmeniz de yüzünü ince göstermek için kullanabileceğiniz bir başka alternatiflerden biri.

Kaşlarınızı çok kavisli ve ince almaktan da kesinlikle kaçınmalısınız. Bu modeller yüzünü daha oval gösterecektir.

Mümkünse saçınızı toplamak yerine açık bırakın. Özellikle katlarınızın yüzünüze yakın yerlerde durması, yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Güzellik Ve Moda

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html